Děkujeme klientům, kteří se k nám rádi vracejí.
Martina Čechová
jednatelka společnosti
739 444 126
Více jak 15 let zkušeností

Naše služby

O nás

Realitní kancelář Solid real, s.r.o. byla založena 24.1.2007 paní Martinou Čechovou DiS., jedinou jednatelkou a společnicí.

Patříme mezi malé rodinné realitní kanceláře, působíme především v Jihomoravském kraji a naší hlavní činností je zejména zprostředkování koupě a prodeje bytů, domů, pozemků a nájmů nemovitostí.  

Postupem času jsme se začali zaměřovat na hypoteční úvěry, dále na výkup a následný prodej nemovitostí, developerské projekty.

Umíme vyřešit i záležitosti ohledně nemovitostí zatížených exekucí, dluhy či zástavami.

Jde nám především o kvalitu odvedené práce založené na profesionalitě týmu. Máme zájem danou věc vyřešit ku prospěchu všech.

Do týmu si pečlivě vybíráme další osoby, se kterými navazujeme dlouhodobé spolupráce.

Klademe důraz na jistotu, ochranu a komfort každého zákazníka. Díky jednání a přístupu založenému na těchto hodnotách jsme si u klientů vybudovali důvěru, a proto se na nás obracejí zejména ti, kterým jsme prodej, koupi či nájem nemovitosti již zprostředkovali.

Prodej nemovitostí

Makléř v rámci dobré orientace na realitním trhu, díky dobrým stavebním a technickým znalostem a na základě základního právního povědomí stanoví reálnou trží cenu. Vždy bude respektovat Vaše požadavky, časové možnosti i osobní názory. Společně se dohodnete na optimální ceně, plánu a postupu. Tato konzultace je vždy bezplatná.

Smluvená ujednání je třeba v souladu se zákonnou povinností stvrdit písemně.

Realitní makléř Vám bude po celou dobu k dispozici, prohlídky probíhají výlučně za jeho přítomnosti.

Nemovitost navštěvují klienti, kteří se předem seznámili se všemi dostupnými materiály – tedy zhlédli fotografie, ev. video, půdorys, PENB, List vlastnictví, potvrzení od správce a další. Zajímáme se o přístupové komunikace, územní plán, energetické sítě.

Propagace nemovitostí

Je-li to možné, vždy se vyplatí nemovitost připravit.  Poradíme a pomůžeme Vám nemovitost naaranžovat. A to ve smyslu, aby vynikl prostor a nemovitost  jako celek. Vždy záleží na možnostech a na samotné nemovitosti. Dle zkušeností si troufáme tvrdit, že čistá a uspořádaná nemovitost vždy vynikne nejlépe za denního světla.

Pořídíme fotografie – snažíme se o nejlepší možné zachycení reality a využíváme opravdu minimálních programových úprav. Chceme, aby fotografie zaujaly, ale odpovídaly skutečnosti.

Pořídíme video.

K propagaci využíváme navštěvované realitní servery, sociální sítě a jejich kombinace.

Financování

Zastáváme názor, že než se podepíše jakákoliv smlouva, na jejímž základě se hradí nemalé finanční prostředky, je třeba mít zajištěné financování.

 • V případě hotovosti netřeba nic řešit.
 • V případě, že koupi nemovitosti budete financovat z prodeje stávající nemovitosti, zprostředkujeme prodej i této a zajistíme plynulý průběh.
 • V případě financování z hypotečního úvěru či úvěru od stavební spořitelny:
  • Dlouhodobě spolupracujeme s hypotečním specialistou, který nejprve prověří schůdnost úvěru, posléze Vám nabídne nejvýhodnější způsob financování.
  • Máte-li již vlastního finančního poradce, dodáváme potřebné dokumenty a materiály.
  • Jednáme tak, aby byl úvěr co nejrychleji a bez problému vybaven.

Právní služby

V rámci své činnosti prověřujeme vlastnické vztahy, zajímáme se o nabývací listiny, stanovy družstev, nájemní smlouvy a další.

Smlouvy budoucí, Kupní smlouvy, výmazy břemen, Smlouvy o advokátní úschově a další  zajišťujeme prostřednictvím advokátní kanceláře, se kterou již několikátým rokem spolupracujeme. Veškeré připomínky, pokud neodporují zákonnému ujednání a zásadně neznevýhodňují protější stranu, v případě hypotečních úvěrů nejsou v rozporu s požadavky bank, zapracujeme. 

Svěřené finanční prostředky jsou spravovány na zvláštním advokátním účtu. Každý jeden případ má vlastní účet, kdykoliv může každá ze stran požádat o náhled k tomuto účtu.

Zajištujeme přepis vlastnictví na katastru nemovitostí, ověřujeme výplatu úschovy.

Předání nemovitosti, přepisy energií, daň z převodu

V souladu se smluvním ujednáním dochází za naší účasti k předání nemovitosti, a to na základě Předávacího protokolu.

Zajištujeme přepis veškerých energií.

Daň z převodu nemovitosti, daň z nabytí nemovitosti byly zrušeny. Je třeba nezapomenout na daň z nemovitosti, případně na daň z příjmu.

Pronájem nemovitosti

Platí obdobná ujednání jako u náboru nemovitosti při prodeji, dále:

 • vybereme vhodného nájemníka,
 • připravíme nájemní smlouvu, podnájemní smlouvu (zajistíme souhlas družstva),
 • následuje předání nemovitosti, včetně přepisů,
 • po celou dobu trvání nájmu jsme k dispozici a řešíme případné potíže.

V případě, že jste časově vytíženi, nepohybujete se na území ČR, jsme připraveni poskytnout celou agendu a zajistit bezproblémový chod. Aktuálně spolupracujeme s několika majiteli, jejichž nemovitosti obsazujeme nájemníky, zpracováváme vyúčtování služeb, ukončujeme nájemní vztahy...

Znalecký posudek, dědictví, PENB

V případě dědického řízení vypracujeme znalecký posudek. Službu poskytneme zcela zdarma, pokud posléze zprostředkujeme i prodej této nemovitosti.

Zajistíme vypracování PENB – objednáme a poskytneme veškerou součinnost, zúčastníme se obhlídky.